Recent News
Duchy Zagrody Glenbarr

Glenbarr Homestead Ghosts – Jaka jest historia i dlaczego miałaby być nawiedzona?

Duchy Zagrody Glenbarr, czy one istnieją i dlaczego wciąż by tam były? Zostaliśmy pierwotnie zaproszeni kilka lat temu przez jednego z wolontariuszy, który chciał, abyśmy sprawdzili to wszystko, ponieważ mieli kilka dziwnych zdarzeń w domu.

Glenbarr Homestead leży na wzgórzach Adelajdy, na obrzeżach uroczego miasteczka Strathalbyn. Został zbudowany w 1842 roku przez szkockiego dżentelmena Williama Rankine i jest tylko o rok młodszy od Old Adelaide Gaol. William Rankine, wraz ze swoim bratem dr Johnem Rankine i ich rodzinami, przybył do Australii Południowej ze Szkocji w 1839 roku. Obaj byli odpowiedzialni za pomoc w założeniu Strathalbyn, chociaż dr John Rankine był bardziej widoczny i został radnym. Glenbarr szybko stał się centrum spotkań i pozostaje nim do dziś. Rodzina Rankine nadal mieszkała w Glenbarr przez około 80 lat. W tym czasie wielu członków rodziny urodziło się, mieszkało i czasami zmarło w tym domu.

Do 1920 roku większość członków rodziny Rankine wyprowadziła się i kupiła swoje własne domy w innym miejscu, więc ostatecznie w 1923 roku dom został sprzedany panu o nazwisku Richard Giles. Cieszył się on swoim nowym domem przez wiele lat, zanim wynajął go swojej siostrzenicy Daphne Bowman. Daphne chciała stworzyć miejsce treningowe dla ruchu Girl Guide. Ostatecznie Richard Giles sprzedał go swojej siostrzenicy i wraz z jej przyjaciółką Kathleen Bateman przekształcił go w pole namiotowe dla dzieci, aby mogły zostać i doświadczyć wiejskiego życia. Dzieci przebywały na miejscu i spały w głównym domu, podczas gdy stajnie zostały przekształcone w kuchnię i jadalnię. Strych na siano na drugim piętrze został przekształcony w kaplicę.

W 1975 roku Zagroda Glenbarr została przekazana Fundacji Bowmana Batemana. Fundacja, prowadzona głównie przez wolontariuszy, nadal pozostaje wierna wizji Daphne i Kathleen dla tego miejsca i pozostaje kempingiem, skupiając się na wydarzeniach i działaniach związanych z młodzieżą. Organizowane są tu również imprezy i wesela, a zgodnie ze szkockim dziedzictwem Glenbarr, co roku organizowana jest impreza Scottish Highland Gathering. Dla tych, którzy są bardziej zainteresowani duchami Glenbarr Homestead, co kilka miesięcy organizowane są specjalne wieczory badań paranormalnych.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *