Recent News
Villisca Ax Murder House

Villisca Ax Murder House – Jaka jest jego historia i dlaczego miałby być nawiedzony?

Duchy Villisca Ax Murder House – kim są i dlaczego tam są? W tym celu musimy zagłębić się w tragiczną historię tego, bez wątpienia, niegdyś szczęśliwego domu.

Większość ludzi słyszała o Lizzie Borden, młodej kobiecie z Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, która została oskarżona o zamordowanie swojego ojca i macochy siekierą 4 sierpnia 1892 roku. Jednak zaledwie 30 lat później, w 1912 roku, po drugiej stronie kraju, w miasteczku Villisca w stanie Iowa, doszło do jeszcze bardziej tragicznej zbrodni. Ta podobna zbrodnia, polegająca na morderstwach z użyciem siekiery, jest mniej znana i nie przyciąga takich programów i filmów dokumentalnych jak sprawa Lizzie Borden. Jednak pod wieloma względami ta zbrodnia była o wiele bardziej tragiczna, a kiedy odwiedziliśmy dom, wciąż można poczuć smutek w jego murach.

9 czerwca 1912 roku Josiah i Sarah Moore wraz z czwórką małych dzieci wrócili do domu po uczestnictwie w dniu dziecka w miejskim kościele prezbiteriańskim. Moore’owie byli członkami kościoła, a Sarah pomagała koordynować to wydarzenie. Niestety, dwoje dzieci sąsiadów, Lena i Ina Stillinger, poprosiło o nocleg u Moore’ów. Zgadzając się na to, ich rodzice już nigdy nie zobaczyli ich żywych.

Mooresowie wrócili do domu około godziny 21.30 i domownicy udali się na spoczynek, ani przez chwilę nie podejrzewając, że na małym poddaszu, które przylega do głównej sypialni, siedzi morderca, który czeka, aż dom ucichnie. Morderca znalazł już na zewnątrz siekierę Josiaha Moore’a i miał ją teraz gotową u swego boku. Łatwo było wpuścić się do domu, ponieważ była to tylko mała społeczność, w której wszyscy się znali i ufali sobie, więc czuli się bezpiecznie, pozostawiając swój dom niezamknięty. Rozsiadł się na strychu i paląc papierosy (znalezione na podłodze), czekał aż rodzina i ich dwaj goście zasną.

Gdy upewnił się, że wszyscy śpią spokojnie, po cichu wyszedł ze strychu z siekierą w ręku. Zaledwie kilka stóp od drzwi strychu znajduje się główne łóżko, w którym Josiah i Sara spali spokojnie. Używając płaskiego końca siekiery i podnosząc ją sprowadził ją z siłą na głowę Josiaha. Szybko zrobił to samo z Sarą, zanim zdążyła się poruszyć i obudzić. Podniósł siekierę tak daleko, jak tylko mógł, aby uzyskać większą siłę zamachu, pozostawiając wgłębienie w suficie, które pozostało tam do dziś. Szybko pokonał drogę do sąsiedniej małej sypialni, gdzie spali Herman (11), Katherine (10), Boyd (7) i Paul (5) i powtórzył swoje działania. Na litość, nic nie wskazywało na to, że obudzili się, gdy to się stało.

Zrobił sobie drogę na dół do małej tylnej sypialni, w której spały Ina (8) i Lena (12). Uważano, że Lena obudziła się w ostatniej chwili, więc mogła być świadoma tego, co się dzieje. To, co stało się potem, sprawiło, że zbrodnia była jeszcze bardziej mrożąca krew w żyłach. Morderca powrócił na górę, a następnie na dół, aby systematycznie rozbijać głowy swoich ofiar, aż do momentu, gdy nie można było ich rozpoznać. Po zakończeniu tego brutalnego aktu, nie tylko zakrył ich głowy, ale także wszystkie lustra w domu. W końcu skończył ze swoimi ofiarami, morderca wymknął się w ciemność i pozostawił jedną z najbardziej tragicznych i nierozwiązanych tajemnic, ponieważ morderca nigdy nie został złapany i skazany.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *